Záhadu Stonehenge vyřešena !

aneb: Jak je důležité nemít hadici (někdy)

Stonehenge02Po 5 tisících letech se přišlo na to, jak původně vypadala tajemná stavba z menhirů Stonehenge. Záhadu rozluštilo suché počasí a krátká zahradní hadice.

Archeologové a historici, kteří se o tom celé věky dohadovali, mohou nyní s jistotou říci, že obrovská stavba z neolitických kamenů, která se nachází na salisburské pláni, byla kdysi dokonalý kruh.
K rozluštění záhady přispěla naprostá náhoda. Anglie zažila suché léto a do toho zahradníci, kteří památku zavlažují, aby byla stále atraktivní pro turisty, použili příliš krátkou hadici, takže nedosáhla na celé Stonehenge.

Neukončený vnější kamenný kruh tak vyschnul a na suchých místech se začaly objevovat stopy po kamenech, které tam kdysi stály. Na lysiny v trávě upozornili odborníky průvodci, kteří místo znají jako své boty.

"Je to opravdu průkazné a jen nám to ukazuje, jak moc toho ještě o Stonehenge nevíme," řekla listu Daily Mail historička Susan Greanyová.

"Každopádně to potvrdilo náš předpoklad, že se původně jednalo o kruhovou stavbu."

stonehemge03 stonehenge04 Stonehenge01

Zdroj: English Heritage/SWNS.com

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení