Rozvody stlačeného vzduchu

Flexibilní, tlakové hadice
blog-tlakovy-vzduch-hadice

Nejčastěji se používají tam, kde je potřeba s hadicí často manipulovat, smotávat ji a zárověň je třeba zachovat maximální ohebnost, flexibilitu a tlakovou odolnost. Hadice jsou většinou z plastů (měkčené PVC nebo PU) a opatřené textilním tlakovým opletem. Pracovní tlak je podle typu od 1 do 4 MPa.
Nejčastější použití:
Pružné připojení kompresorů, nafukování pneu a všude tam, kde se často s hadicí manipuluje.

HADICE NA TLAKOVÝ VZDUCH
Mosazné, vzduchové rychlospojky

blog-tlakovy-vzduch-nastrcky

Kovové, nástrčkové rychlospojky slouží ke spojení hadic vzduchových rozvodů se šroubením nebo armaturami. Jsou opatřeny kovovou pružinou na aretaci násuvné nástrčky. Napojení na hadice se provádí naražením hadice na trn rychlospojky a dotažením hadicovou sponou..
Nejčastější použití:
Napojení plastových nebo pryžových hadic k  dopravě stlačeného vzduchu od kompresorů a armatur k drobnému nářadí nebo přístrojům.    

NÁSTRČNÉ, MOSAZNÉ RYCHLOSPOJKY
Rovné nebo spirálové trubičky na vzduch

blog-tlakovy-vzduch-trubky

Kroucené nebo rovné trubičky z polyamidu nebo polyuretanu na rozvody tlakového vzduchu. Při velmi malé hmotnosti a rozměrech mají vysokou odolnost tlaku.  Rovné trubičky jsou vhodné pro pevné, nebo méně namáhané rozvody, kroucemé jsou ideální pro napojení ručního nářadí a ofukovacích pistolí. Při manipulaci nepřekáží jako klasická hadice ( pružina se natahuje a smršťuje podle potřeby).
Nejčastější použití:
Jsou vhodné pro pružné rozvody vzduchu po dílnách a provozech, k ofukovacím pistolím, vzduchovému nářadí a pod.
 

TRUBIČKY na TLAKOVÝ vzduch

 Nástrčné rychlospojky

blog-tlakovy-vzduch-pa-system

Rozsáhlá škála rychlospojek, redukcí, rozboček a šroubení pro polyamidové nebo polyuretanové trubičky na tlakový vzduch. Trubičky se připevňují naražením do rychlospojek. Ty jsou vybavené záchytnými háčky, které zabrání samovolnému vysunutí trubičky z rychlospojky. Pro demontáž stačí stisknout převlečný kroužek rychlospojky a trubičku vysunout.
Nejčastější použití:
Napojení vzduchových trubiček pro rozvody tlakového vzduchu v dílnách a provozech.  
 

Rychlospojkový systém

 
 


 

Nenašli jste, co jste hledali ? Nevadí ! Napište nám, nebo zavolejte. Něco společně vymyslíme !

phone-call +420 604 810 887
posta-email info@hadicecz.cz