Rozvody stlačeného vzduchu

Flexibilní, tlakové hadice

Blog-rozvody-vzduchu-01Nejčastěji se používají tam, kde je potřeba s hadicí často manipulovat, smotávat ji a zárověň je třeba  zachovat maximální ohebnost, flexibilitu a tlakovou odolnost. Hadice jsou většinou z plastů (měkčené PVC nebo PU)  a opatřené textilním tlakovým opletem. Pracovní tlak je podle typu od 1 do 4 MPa.

Nejčastější použití:
Pružné připojení kompresorů, nafukování pneu a všude tam, kde se často s hadicí manipuluje.  

hadice na vzduch


Mosazné, vzduchové rychlospojky

Blog-rozvody-vzduchu-02Kovové, nástrčkové rychlospojky slouží ke spojení hadic vzduchových rozvodů se šroubením nebo armaturami. Jsou opatřeny kovovou pružinou na aretaci násuvné nástrčky. Napojení na hadice se provádí naražením hadice na trn rychlospojky a dotažením hadicovou sponou..

Nejčastější použití:
Napojení plastových nebo pryžových hadic k  dopravě stlačeného vzduchu od kompresorů a armatur k drobnému nářadí nebo přístrojům.

  

Nástrčné rychlospojky


Rovné a spirálové trubičky na tlakový vzduch

Blog-rozvody-vzduchu-03Kroucené nebo rovné trubičky z polyamidu nebo polyuretanu na rozvody tlakového vzduchu. Při velmi malé hmotnosti a rozměrech mají vysokou odolnost tlaku.  Rovné trubičky jsou vhodné pro pevné, nebo méně namáhané rozvody, kroucemé jsou ideální pro napojení ručního nářadí a ofukovacích pistolí. Při manipulaci nepřekáží jako klasická hadice ( pružina se natahuje a smršťuje podle potřeby).

Nejčastější použití:
Jsou vhodné pro pružné rozvody vzduchu po dílnách a provozech, k ofukovacím pistolím, vzduchovému nářadí a pod.

Trubičky na vzduch


Rychlospojkový systém pro trubičky

Blog-rozvody-vzduchu-04Rozsáhlá škála rychlospojek, redukcí, rozboček a šroubení pro polyamidové nebo polyuretanové trubičky na tlakový vzduch. Trubičky se připevňují naražením do rychlospojek. Ty jsou vybavené záchytnými háčky, které zabrání samovolnému vysunutí trubičky z rychlospojky. Pro demontáž stačí stisknout převlečný kroužek rychlospojky a trubičku vysunout.

Nejčastější použití:
Napojení vzduchových trubiček pro rozvody tlakového vzduchu v dílnách a provozech.

  

Rychlospojkový systém

 


Nenašli jste, co jste hledali ? Nevadí ! Napište nám, nebo zavolejte. Něco společně vymyslíme !

phone-call +420 466 940 062
posta-email info@konekt-hk.cz