Představte si...
Předtavte si, že si koupíte za nemalé peníze, kvalitní, silnostěnnou PVC hadici s vírou že "ta nás tu přežije" A ejhle, hned po prvním napojení a otočení kohoutkem se na hadici objeví bubliny a ona se nafoukne a praskne. Vězte, že problém nemusí být zrovna v kvalitě hadice.
Něco o koncovkách
Většina koncovek, které se používají k napojení hadice ( tj. hadicový trn, hadičník ) se vyrábí z plastů nebo kovu. Plastové koncovky většinou vznikají na vstřikolisech ve formách. Kovové spojky se buď odlévají, nebo soustruží, popřípadě kombinace obojího.
V obou případech výroby i materiálu velmi často vznikají na jednotlivých segmentech hadičníků ostré hrany. Lecky tak ostré, že stačí neopatrný pohyb a můžete se o hadičník říznout
Cesta vody
Při nasunování hadice na hadičník většinou pro usnadnění provádíme krouživý pohyb a ten opakujeme až do úplného nasunutí hadice. Při tomto pohybu může ostrý hadičník narušit (naříznout) vnitřní duši hadice.
Tlak vody poté zkázu dokončí. Natlakovaná voda si hledá cestu nejmenšího odporu a tou je textilní vlákno tlakového opletu hadice. Po tomto vlákně může voda putovat až několik desítek centimetrů než zaútočí na vnější plášť hadice, nafoukne ho a protrhne.
Jednoduché řešení
Řešení jak tomuto předejít je jednoduché. Každý hadičník před montáží prohlédněte a v případě, že má ostré hrany, je zaoblete pilníkem nebo brusným papírem.
Touto drobnou úpravou se u našich hadic opět trochu přiblížíte ke rčení "ta nás tu přežije..."
Nenašli jste, co jste hledali ? Nevadí ! Napište nám, nebo zavolejte. Něco společně vymyslíme !
+420 604 810 887
info@hadicecz.cz