Co má společného napojení hadice a brusný papír?

Blog-napojeni-hadice-01Představte si...

Předtavte si, že si koupíte za nemalé peníze, kvalitní, silnostěnnou PVC hadici s vírou že "ta nás tu přežije" A ejhle, hned po prvním napojení a otočení kohoutkem se na hadici objeví bubliny a ona se nafoukne a praskne. Vězte, že problém nemusí být zrovna v kvalitě hadice.

Něco o koncovkách

Většina koncovek, které se používají k napojení hadice ( tj. hadicový trn, hadičník ) se vyrábí z plastů nebo kovu. Plastové koncovky většinou vznikají na vstřikolisech ve formách. Kovové spojky se buď odlévají, nebo soustruží, popřípadě kombinace obojího.

V obou případech výroby i materiálu velmi často vznikají na jednotlivých segmentech hadičníků ostré hrany. Lecky tak ostré, že stačí neopatrný pohyb a můžete se o hadičník říznout

Cesta vody

Při nasunování hadice na hadičník většinou pro usnadnění provádíme krouživý pohyb a ten opakujeme až do úplného nasunutí hadice. Při tomto pohybu může ostrý hadičník narušit (naříznout) vnitřní duši hadice.
Tlak vody poté zkázu dokončí. Natlakovaná voda si hledá cestu nejmenšího odporu a tou je textilní vlákno tlakového opletu hadice. Po tomto vlákně může voda putovat až několik desítek centimetrů než zaútočí na vnější plášť hadice, nafoukne ho a protrhne.

Blog-napojeni-hadice-02

Jednoduché řešení

Řešení jak tomuto předejít je jednoduché. Každý hadičník před montáží prohlédněte a v případě, že má ostré hrany, je zaoblete pilníkem nebo brusným papírem.

Touto drobnou úpravou se u našich hadic opět trochu přiblížíte ke rčení "ta nás tu přežije..."

 


Nenašli jste, co jste hledali ? Nevadí ! Napište nám, nebo zavolejte. Něco společně vymyslíme !

phone-call +420 466 940 062
posta-email info@konekt-hk.cz