Vyvýšený záhon vysoký z modřínových fošen bez nápisu

Kód: 191902
3 800 Kč / ks 3 140,50 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Vyvýšený dvoupatrový záhon z modřínových fošen bez nápisu. Masivní síla modřínových fošen 40 mm je zvolena pro dlouholetou trvanlivost a odolnost záhonu. Rozměry:  výška 39 cm | šířka 80 cm | délka 180 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vysadte je výš

Jaké výhody mají vyvýšené záhony? 

Už žádné krčení: pracujte ve svém záhonu pohodlně a šetrně k Vašim zádům. Výrazně méně plevele (neprorůstají z okolí, nevyhovuje jim vyšší teplota, většina semen plevelů létá nízko). Díky teplotě půdy vyšší o 5 až 8 °C se vašim rostlinám bude velmi dařit. Výrazně prodloužíte vegetační sezónu (přízemní mrazíky úrodu nezničí). Na těžkých jílovitých půdách jsou vyvýšené záhony jediným řešením pěstování zeleniny (zamezí přemokření). Ochrání proti slimákům ve většině případů už jen svou výškou.

Proč vyvýšený záhon z modřínu?

Modřínové dřevo je nejtrvanlivější evropské dřevo díky specifickému složení pryskyřice a vysoké hustotě. Proto je často používán na venkovní použití – zejména fasády a terasy. Trvanlivost modřínového dřeva při venkovním použití je několikanásobně delší než smrku či borovice, své vlastnosti neztrácí, pouze cca do 2-3 let mění barvu na šedou. Cena modřínu je až dvojnásobná oproti smrku. Přesto je to díky trvanlivosti vzhledem k celkovým nákladům na záhon s nařezáním, montáží a plněním substrátem určitě výhodnější dřevo.

Masivní síla modřínových fošen 40 mm je zvolena pro dlouholetou trvanlivost a odolnost záhonu. V základu je z vnější strany použit dvojitý nátěr olejem na modřín značky OSMO (doporučujeme napustit jednou vrstvou nejdéle po dvou letech, aby záhon vypadal stále jako nový a vydržel dlouhé roky a nezešednul). Tento olej splňuje požadavky normy DIN 53160 (odolnost vůči slinám a potu) je v souladu s požadavky EN 71.3 (vhodné pro dětské hračky). Mezi fošny se vložila distanční podložka, která napomáhá rychlejšímu vysychání po dešti a zamezení tvorby plísní mezi prkny. Na vnitřní straně je ochranná provzdušňovací folie, které slouží k odvodu vlhkosti od dřevěného ránu a prodlouží životnost záhonu. Pod folii je i další ochranný nátěr zamezující nasáknutí vlhkosti do dřeva. Na vyžádání je možné instalovat i ochranné pletivo proti hlodavcům. Na spodní straně jsou instalovány výškově stavitelné nohy, které umožní rychlou, jednoduchou instalaci a následné vyrovnání. Tyto nohy podložte ideálně dlaždicí.

Musím záhony natírat a je dřevo impregnované?

Modřín je impregnovaný od přírody pryskyřicí. Nátěrem oleji pouze oddálíte zešednutí, zpravidla musíte nátěr opakovat každoročně přesto jednou zešedne. Trvanlivost modřínového dřeva ale nátěry neprodloužíte, ta je dána jeho přirozenými vlastnostmi. Pokud budete chtít modřín natírat upozorňujeme, že jsou potřeba speciální barvy a oleje přímo na modřín který je velmi málo nasákavý.

Záhony salát 2 patra bez loga čelem produkt

Na co vyvýšený záhon postavit?

Aby dřevo nebylo v kontaktu s vlhkem, je optimální vyvýšený záhon umístit na podstavec například z betonové dlažby, zahradních obrubníků apod. který dřevo zvedne nad okolní terén. Z tohoto důvodu jsou ve spodní části v rohách instalovány stavitelné nohy. Stačí podložit roh, vyrovnat výšku pomocí nohou a máte záhon v rovině usazený. Nohy jsou v základu instalovány s délkou 30 mm. Pod obvodem záhonu je také dobré vytvořit zpevněnou plochu, aby se vyvýšený záhon časem nepropadal pod úroveň terénu. Zároveň tato vrstva slouží jako spolehlivá zábrana proti hlodavcům a drenáž. Tato opatření výrazně prodlouží život Vašemu vyvýšenému záhonu.

Možnost vypálení vlastního textu

Na vyvýšený záhon je možné vypálit text podle vašeho přání do formátu textu A4. Najdete v naší nabídce.

Záhony salát 2 patra logo produkt_1

Důležité informace k přepravě a doručení

Pro doručení nelze využít samoobslužné boxy ani výdejní místa DPD a DPD přepravu

Doprava záhony
Pro více informací ohledně dopravy, nebo specifických požadavků ohledně ručně vypáleného textu nás neváhejte kontaktovat. Naše vyvýšené záhony představují spojení praktického využití a estetické hodnoty, což je činí výjimečným doplňkem vašeho venkovního prostoru.

Doplňkové parametry

Kategorie: Novinky v nabídce
? Materiál: modřínové fošny 40 mm
? Ošetření dřeva: olej OSMO
? Vnitřní strana: ochranná provzdušňovací fólie