Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá 7:00-16:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
Novinky
01.09.2020
Nové odsávací hadice z polyuretanu
Podařilo se nám rozšířit nabídku hadic z Polyuretanu, opatřených kovovou spirálou na odsávání, vzduchotechniku a ventilace.Kompletní nabídku odsávacíc... číst celé
22.06.2020
Ke každému nákupu na naší provozovně - káva zdarma
Při návštěvě naší provozovny v Libišanech jsme pro Vás připravili novinku. Za každý nákup Vás odměníme čerstvě umletou a kvalitně připravenou kávou Z... číst celé
03.02.2020
Kovové, hadicové trny se závity
Hadicové trny ( mosaz ) Do naší nabídky doplňujeme hadicové, mosazné trny.  Doposud byly k dispozici v našem prodejním skladu v Libišanech, nyní i ta... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Káva v Konektu zdarma

ke každému nákupu u nás v provozovně dostanete kávu zdarma !

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Zajímavosti a vychytávky
  4. Záhada Stonehenge vyřešena

Záhada Stonehenge vyřešena

Rozluštila to zahradní hadice!
aneb: Jak je důležité nemít hadici (někdy)

StonehengePo 5 tisících letech se přišlo na to, jak původně vypadala tajemná stavba z menhirů Stonehenge. Záhadu rozluštilo suché počasí a krátká zahradní hadice.

Archeologové a historici, kteří se o tom celé věky dohadovali, mohou nyní s jistotou říci, že obrovská stavba z neolitických kamenů, která se nachází na salisburské pláni, byla kdysi dokonalý kruh.
K rozluštění záhady přispěla naprostá náhoda. Anglie zažila suché léto a do toho zahradníci, kteří památku zavlažují, aby byla stále atraktivní pro turisty, použili příliš krátkou hadici, takže nedosáhla na celé Stonehenge.

Neukončený vnější kamenný kruh tak vyschnul a na suchých místech se začaly objevovat stopy po kamenech, které tam kdysi stály. Na lysiny v trávě upozornili odborníky průvodci, kteří místo znají jako své boty.

"Je to opravdu průkazné a jen nám to ukazuje, jak moc toho ještě o Stonehenge nevíme," řekla listu Daily Mail historička Susan Greanyová. "Každopádně to potvrdilo náš předpoklad, že se původně jednalo o kruhovou stavbu."

Zdroj: English Heritage/SWNS.com

Stonehenge - při západu slunceStonehenge - počítačová rekonstukceStonehenge

Přečtěte si pár informací, jak vybrat tu správnou zahradní hadici
Nahlédněte do naší nabídky hadic

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli