Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá 7:00-16:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
Novinky
22.06.2020
Ke každému nákupu na naší provozovně - káva zdarma
Při návštěvě naší provozovny v Libišanech jsme pro Vás připravili novinku. Za každý nákup Vás odměníme čerstvě umletou a kvalitně připravenou kávou Z... číst celé
03.02.2020
Kovové, hadicové trny se závity
Hadicové trny ( mosaz ) Do naší nabídky doplňujeme hadicové, mosazné trny.  Doposud byly k dispozici v našem prodejním skladu v Libišanech, nyní i ta... číst celé
20.03.2019
Spirálová hadička s koncovkami
Představujeme Vám hadičku z polyuretanu s nástrčnými koncovkami na tlakový vzduch. Polyuretan je materiál s velkou odolností teplotám, tlaku, sluneční... číst celé
Zobrazit všechny novinky

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Hadice a hadičky
  4. Rekuperace-pohodlí domova

Rekuperace-pohodlí domova

Vzduchové potrubní systémy KLIMAFLEX

Zajištění dostatečné výměny čerstvého vzduchu současně se zabezpečením teplotní pohody v budovách je jedním ze základních úkolů projektantů. Vlivem stoupajících cen energie na vytápění se budovy zateplují a utěsňují, což má neblahý vliv na přirozenou výměnu vzduchu. Řešením jsou nové technologie větrání s rekuperací tepla v kombinaci s teplovzdušnými systémy vytápění.
Pro rozvody vzduchu, vzduchotechnická zařízení a rekuperační systémy se používá flexibilní plastové potrubí KLIMAFLEX, jehož výrobcem je firma MATEICIUC a.s. a distributorem KONEKT. Pokud používáte technologie větrání s rekuperací tepla v kombinaci s teplovzdušnými systémy vytápění, zaplatíte za vytápění vašeho domu daleko méně peněz, než při použití klasického otopného systému. Správně navržené systémy zajišťují příjemné klima v obytných prostorách po celý rok.
Díky použití moderních rekuperačních jednotek lze minimalizovat nutnost dalšího dohřívání přiváděného vzduchu z důvodu efektivního využití teplotních zisků v budovách jako např. metabolismus přítomných osob, osvětlení, lednička, televize a ostatní zdroje. Neopomenutelným faktem těchto řešení je úspora místa, které zabírají běžná otopná tělesa.

Video - návod na montáž boxů a hadic KlimaflexQRkód-odkaz na návod na montáž

rekuperace-návod na montáž

Čistý a zdravý vzduch

Mezi našimi partnery už jsou i výrobci rekuperačních jednotek s aktivní regulací vlhkosti. Je obecně známo, že tepelně vlhkostní mikroklima v obytných místnostech patří mezi základní předpoklady pro zdraví a spokojenost lidí, pobývajících v těchto prostorách.
V prostorách, kde trávíme mnohdy až 90 % svého času, má čerstvý a okysličený vzduch, se správnou teplotou a relativní vlhkostí, velmi blahodárný vliv na naše zdraví a osobní pohodu.

Ukázka rozvodů potrubím Klimaflex


Kvalitní potrubní systémy bez bakterií

Firma KONEKT je dodavatelem potrubních systémů KLIMAFLEX, které jsou nezbytnou součástí systémů řešících rekuperační větrání budov. Díky své konstrukci a technickému řešení jsou velmi flexibilní a zároveň mechanicky odolné. Umožňují dokonalý transport vzduchu a minimální tlakové ztráty.
Vnitřní stěna potrubí je opatřena antibakteriální úpravou. V nabídce je široká rozměrová škála rozvodových trubek od vnějšího ø 63 mm až po ø 200 mm. Mezi další nesporné výhody patří jednoduchá manipulace a montáž, nízká hmotnost, snadné čištění a dlouhá životnost. Běžná délka trubek KLIMAFLEX je 50 m. Oba konce jsou opatřeny ochrannými zátkami z důvodu zamezení znečištění během dopravy a skladování. V základní nabídce je barva vnější stěny modrá nebo zelená. Barva vnitřní stěny je obvykle šedá nebo natural.

Nabídka potrubí KLIMAFLEX →

Příslušenství Klimaflex

Nedílnou součástí nabídky pro rozvody vzduchu klimatizací, rekuperačních systémů a  vzduchotechnických zařítení je rozsáhlý systém rozváděcích a distribučních boxů. Vyrábějí se z pozinkovaného plechu a slouží ke nadnému napojení a rozvodu vzduchu pomocí potrubí Klimaflex. Distribuční boxy mají odnímatelný montážní kryt.  Vnitřek boxů je opatřen izolací na bázi syntetického kaučuku tvořenou systémem uzavřených buněk tl. 9 mm.
- Tepelná vodivost λ 0,036 W/(m.K),
- faktor difuzního odporu vodní páry µ ≥ 7000,
- teplota použití -50°C/+ 110°C (+85°C),
- reakce na oheň D-s3,d0.
Pro dotěsnění trubek k armaturám boxů dodáváme pryžové těsnění. Rozvodné boxy jsou dodávány s cca dvoutýdenní dodací lhůtou.
V naší nabídce také najdete plastové zátky pro ukončení trubek a snadnější manipulaci a montáž bez znečištění vnitřku potrubí. Z plastových výrobku dále nabízíme polyetylenové spojky pro spojení dvou trubek Klimaflex a polypropylenové výustky pro montáž do sádrokartonu.

Nabídka příslušenství KLIMAFLEX DN 75mm →

Nabídka příslušenství KLIMAFLEX DN 90mm →

rekuperace-klimaflex-ukázka montáže

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Kde nás najdete

Konekt-hadice s.r.o.
Libišany 152
53345 Opatovice nad Labem

Konekt-Hadice s.r.o. - kde nás najdete, mapka

Kontakty
Logo
Po-Pá 7:00-16:00
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz