Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá 7:00-16:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
Novinky
01.09.2020
Nové odsávací hadice z polyuretanu
Podařilo se nám rozšířit nabídku hadic z Polyuretanu, opatřených kovovou spirálou na odsávání, vzduchotechniku a ventilace.Kompletní nabídku odsávacíc... číst celé
22.06.2020
Ke každému nákupu na naší provozovně - káva zdarma
Při návštěvě naší provozovny v Libišanech jsme pro Vás připravili novinku. Za každý nákup Vás odměníme čerstvě umletou a kvalitně připravenou kávou Z... číst celé
03.02.2020
Kovové, hadicové trny se závity
Hadicové trny ( mosaz ) Do naší nabídky doplňujeme hadicové, mosazné trny.  Doposud byly k dispozici v našem prodejním skladu v Libišanech, nyní i ta... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Káva v Konektu zdarma

ke každému nákupu u nás v provozovně dostanete kávu zdarma !

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ze sortimentu
  4. PVC clony proti průvanu
22.03.2019
Ze sortimentu

PVC clony proti průvanu

Chcete-li se o Vinylfolu a PVC závěsech něco dozvědět, čtěte dál.  ale jestli se nechcete zdržovat od Vaší práce nebo zábavy, potom stačí vyplnit formulář nezávazné poptávky a kalkulace a my se o všechno postaráme.

Aplikace

Plastové fólie slouží jako Průhledné clony pro oddělení skladových a výrobních prostor z důvodů hygieny, hlukové nebo tepelné izolace a bezpečnosti. Nebo jako polotovar pro výrobu pružných dveří pro místa s vysokou frekvencí pohybu osob, manipulační techniky atd.


Konekt-vinylfol-aplikace

 

Montáž fólie k plaketu

1.
Nosný profil pomocí hmoždinek a vrutů přišroubujeme ke zdi nebo stropu.

2.
Ke konci fólie z obou stran přiložíme plaket ( tak, aby část s otvory pro zavěšení přečnívala). Fólii v místech pro šrouby perforujeme .

3.
Pomocí nerezových šroubů a matek fólii v plaketu zafixujeme.

4.
Hotový plaket s fólií zavěsíme na nosný profil. Dole fólii seřízneme zároveň s podlahou.

 

Výběr typu fólie

Pro běžné aplikace je nejvhodnější standardní provedení Cristal. Bez větších problémů zvládá i zatížení mrazem během období zimy, nepodléhá ozonovému stárnutí. Při stálém zatížení zápornými teplotami (mrazírny, chladírny) je nutné použít typ Polar. Fólie WELD slouží k odstínění prostor pro svařování, je samozhášivá a výrazně tlumí ostré světlo. Vinylfol MARK se používá jakio výstražné označení okrajů portálů, zárubní, sloupů.

Vinylfol CRISTALVinylfol POLARVinylfol MARKVinylfo WELD
Vinylfol CRISTAL-parametry a cenyVinylfol POLARVinylfol MARKVinylfol WELD
běžné použitíPro mrazírenské provozyVýstražnýOdstínění svářecích prostor

 

Výběr rozměrů fólie

Vzhledem k velkému množství proměnných v použití a aplikaci na konkrétní místo prakticky neexistuje způsob, jak přesným vzorcem určit nejvhodnější tloušťku nebo šíři pásků. Jsou však zásady použití, které je dobré vzít na zřetel:

Tloušťka pásku

Obecně platí, že slabší tloušťky (2-3mm) jsou vhodné pro pohyb osob, drobnější manipulační techniky a pod.
Tloušťky 3-4mm doporučujeme pro provoz vysokozdvižných vozíků a robusnější manipulační techniky. Zároveň platí, že tlustší pásky jsou těžší, takže u vysokých závěsů nedochází u podlahy k jejich kroucení nebo pohybu vlivem průvanu.

Šířka pásku

Šířky 200-300mm doporučujeme do menších (myšleno výškou průchodu) vrat a dveří. U vysokých průjezdů je optimální šíře 300-400mm. Zároveň platí, že širší pásky jsou těžší, při větších délkách se u podlahy nekroutí a nevlají v průvanu. Jsou také vhodnější pro větší překrytí tj. pro silnější izolaci. Zároveň jsou příliš robusní pro bezproblémový průchod osob.

Délka pásků

Délky jednotlivých lamel doporučujeme řezat až po upevnění nosné lišty a zavěšení pásku pomocí plaketu. Při montáži může dojít k nutnosti přišroubovat nosný profil na zeď výše nebo níže ( např kvůli přítomnosti betonového překladu, nebo místa , kde hmoždinka s vrutem nedrží) a předem nařezané pásky by délkou neseděly. Pásky uřízneme přesně s úrovní podlahy. Necháme-li je delší, bude se lamela ohybat, deformovat a při malé překrytí budou vznikat štěrbiny. Bude-li lamela krátká, bude studený vzduch proudit v mezeře mezi lamelou a podlahou a izolace bude neúčinná.

 

Skladba pásků a jejich překrytí

Samozřejmě nejekonomičtější z pohledu pořizovací ceny je překrytí vůbec nepoužívat. Tato varianta je však vhodná pouze tam, kde je folie použitá spíš k optickému předělu mezi pracovišti, popřípadě kde není mezi jednotlivými prostory výrazný rozdíl teplot a nedochází zde k průvanu.
Nejčastější je překrytí o jeden nebo dva háčky na nosné liště.
Optimální překrytí je třeba odhadnout
1. podle výšky závěsu (aby nedocházelo při zkroucení spodní části lamely ke vzniku nepříjemných šterbin)
2. podle požadavků na kvalitu odstínění tj. co závěsem chráníme a před čím. Při velkém rozdílu teplot (např.sklad otevřený na severní stranu) je nutné kvůli vzniku průvanu použít větší překrytí.
3. Frekvence a charakter pohybu v průchodu. Je třeba si uvědomit, že při větším překrytí lamel sice získáváme dokonalejší izolaci, ale zároveň zhoršujeme průchod prostorem.
4. Cena. Při vyšším překrytí roste spotřeba fólie a tím výsledná cena za celý závěs.

Překrytí lamel je tedy kompromisem mezi kvalitou izolace, komfortem procházení závěsem a jeho cenou.

 

Spotřeba pásků

Je závislá na výšce zakrývaného průchodu a variantě překrytí lamel na nosné liště. Níže uvedené přepočty jsou orientační a je potřeba počítat s rezervou. Množství je počítané na jeden metr délky závěsu.

šířka páskubez překrytí1 x překrytí2 x překrytí
100 mm8 ks12 ks---
200 mm5 ks6 ks7,5 ks
300 mm3,5 ks4 ks4,5 ks
400 mm2,8 ks3 ks3,5 ks

 

 

Spotřeba šroubků a matek

typ plaketu100 mm200 mm300mm400mm
šrouby a matky2 + 2 ks3 + 3 ks4 + 4 ks5 + 5 ks

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli