Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá 7:00-16:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
10.10.2019
Mosazné, hadicové trny se závity
Do naší nabídky doplňujeme hadicové, mosazné trny.  Doposud byly k dispozici v našem prodejním skladu v Libišanech, nyní i tady v eshopu. Mosazné trny... číst celé
20.03.2019
Spirálová hadička s koncovkami
Představujeme Vám hadičku z polyuretanu s nástrčnými koncovkami na tlakový vzduch. Polyuretan je materiál s velkou odolností teplotám, tlaku, sluneční... číst celé
20.05.2019
Hadice na foukání pneu
Jako novinku nabízíme tlakové hadice s připevněnými koncovkami na foukání pneu. Všechny typy použitých hadic mají tlakovou odolnost 1,5 - 2 MPa s dost... číst celé
Zobrazit všechny novinky

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Hadice a hadičky
  4. Hadice na dopravu vody
23.09.2019

Hadice na dopravu vody

Hadice na sání a výtlak vody, popřípadě vodných roztoků patří mezi nejčastější aplikace, kde je k dopravě média použita hadice. Většina těchto hadic je konstruována na běžnou tlakovou odolnost dle standardních tlaků vodovodního řádu, popřípadě běžně komerčně dostupných čerpadel.
Hadice lze z pohledu tlakových odolností rozdělit na SACÍ a VÝTLAČNÉ. Tomu odpovídá jejich použití a konstrukce.

 

Tlakové, výtlačné hadice

Schéma tlakové hadice s opletemKonstrukce

Hadice je tvořená vnitřní duší, textilním tlakovým opletem ( textilní mřížka brání, aby se hadice tlakem dopravované kapaliny nenafoukla) a vnějším obalem

Materiál hadice

Nejčastějším a zároveň nejlevnějším materiálem vnitřní duše a vnějšího pláště je měkčené PVC. Jeho Výhodou je flexibilnost, odolnost některým chemikáliím, stárnutí a ozónu a samozřejmě nízká cena. Nevýhodou PVC je především nízký rozsah pracovních teplot. Hadice v záporných teplotách tuhnou a tím se zhoršuje jejich ohebnost a při vyšších teplotách než +40°C hadice měkne, deformuje se a ztrácí tlakovou odolnost.
Na tyto teplotní zátěže je vhodné použít hadici z pryže. Pryžové hadice jsou zpravidla dražší s větší odolností výkyvům teplot a s odolností chemikáliím podle typu použitého kaučuku.

Použití a chararakteristika

Výtlačné hadice slouží k tlakové dopravě vody a neagresivních kapalin a to většinou do tlaků 5-20 Bar ( většina výrobců měří odolnost tlaku v teplotách kolem 20-21°C). Při výběru hadice je třeba vždy volit kompromis mezi cenou a užitnou hodnotou hadice.

PVC zahradní hadice na voduPlastové hadce na vodu a vzduchPryžové hadice na vodu a vzduch
Zahradní PVC hadice →Plastové hadice na vodu a vzduch →Pryžové hadice na vodu a vzduch →

 

 

Podtlakové, sací hadice

Konstrukce hadice se spirálouKonstrukce

Hadice je tvořena stěnou, uvnitř které je zapouzdřená plastová nebo kovová spirála. Úkolem této spirály je zamezit deformacím hadice při podtlaku a zároveň umožnit ohyb hadice bez zalomení.

Materiál hadice

V naší nabídce hadic na vodu najdete výhradně plastové hadice z měkčeného PVC, se spirálou z oceli nebo tvrzeného PVC. V  některých náročnějších aplikacích ( doprava chemikálií, ropných látek a pod.) se používají i provedení z pryže, zejména EPDM, SBR a NBR a s ocelovou spirálou.

Použití a charakteristika

Sací hadice slouží pro sání vody, vodných roztoků a kalů. Vyrábí se v různých tloušťkách materiálu. Pro běžné saní ze studní a bazénů postačí slabší verze hadic se spirálou, pro cisternové vozy, průmyslové čerpadla, čističek odpadních vod nebo v zemědělství doporučujene vybrat některou ze silnostěnných savic.

Kvalitativně se hadice odlišují především sílou stěny a typem materiálu PVC a jeho reakcí na nízké teploty. Nejlevnější typy hadic při teplotách kolem 0°C tuhnou a je tím zhoršena jejich ohebnost a manipulace. Nejkvalitnější savice jsou vyrobeny ze směsi PVC a pryže a umožňují vysokou flexibilnost i při nízkých teplotách. Typy savic, určené pro cisternové vozy, mají sací spirálu na vnějším plášti chráněnou zesílenou vrstvou materiálu, aby při časté manipulaci s hadici nedocházelo k prodření.

plastové hadice na sání kapalin
Plastové hadice na sání kapalin →

 


Nevybrali jste si z naší nabídky ? Napište nám, nebo zavolejte. Něco společně vymyslíme !

Zavolejte nám+420 466 940 062
Napište náminfo@konekt-hk.cz

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Kde nás najdete

Konekt-hadice s.r.o.
Libišany 152
53345 Opatovice nad Labem

Konekt-Hadice s.r.o. - kde nás najdete, mapka

Kontakty
Logo
Po-Pá 7:00-16:00
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz